GPS souřadnice

Propast Macocha - 49°22'23.078"N, 16°43'47.061"E
Propast Macocha - poloha na mapě

Doprava a parkování v MK

Nejexponovanější části Moravského krasu jsou uzavřeny pro veškerou automobilovou dopravu. Místo ní zde návštěvníkům slouží ekologické dopravní prostředky.

Placená parkoviště jsou před každou jeskyní. Výjimkou jsou jeskyně Punkevní, kde zaparkujete automobil popř. autobus na placených parkovištích na Skalním Mlýně nebo u propasti Macocha.

Doprava veřejnou dopravou

Vlakem se do Moravského krasu dostanete po železniční trati Brno - Česká Třebová, která vede údolím řeky Svitavy a jezdí o víkendech každou hodinu (mimo víkend každou 1/2 hodinu). Pokud se chystáte do srdce krasu, vystoupíte na stanici Blansko-nádraží. Odtud můžete pokračovat na kole, pěšky, autobusem nebo taxíkem (autobusové nádraží vzdáleno 100 metrů). V sezóně je k dispozici i místní autobusová linka Krasobus. Podrobné informace a jízdní řády najdete na stránkách www.idsjmk.cz, spojení (vlak, autobus) www.jizdnirady.cz.

Lanová dráha a vláček

Hromadnou přepravu návštěvníků Punkevních jeskyní z koncového parkoviště Skalní mlýn zabezpečují dvě silniční vlakové soupravy. Navazující lanová dráha zajišťuje návštěvníkům spojení od Punkevních jeskyní k vyhlídkovým můstkům propasti Macocha.

Moravský kras - ráj turistů a cykloturistů

Moravský kras je protkán hustou sítí turistických i cykloturistických tras, které jsou dobře značeny. Nachází se zde mnoho naučných stezek a informačních tabulí, jež návštěvníky seznamují s přírodními, historickými i technickými zajímavostmi.